image
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > FÚ pro Olomoucký kraj - Zřízení infolinky k dani z nemovitých věcí na rok 2024

FÚ pro Olomoucký kraj - Zřízení infolinky k dani z nemovitých věcí na rok 2024Informace z Finančního úřadu pro Olomoucký kraj:

 

Leták - infolinka DNV.pdf

 

Vážená paní, vážený pane,

za Finanční úřad pro Olomoucký kraj si v příloze dovoluji zaslat leták, kterým informujeme o zřízení Infolinky k dani z nemovitých věcí na rok 2024.

Vládní konsolidační balíček přinesl od 1. ledna 2024 v oblasti daně z nemovitých věcí zvýšení sazeb daně pro všechny nemovité věci, ale také řadu dalších změn. Zpozornět by měli především majitelé garáží, stavebních pozemků, staveb pro rekreaci či uživatelé nemovitostí ve vlastnictví státu. Mnohé změny provede finanční správa sama, ale některým poplatníkům vznikne povinnost podat do 31. ledna daňové přiznání.

Pro zkvalitnění klientského přístupu, vstřícnosti, snazší orientaci v zavedených změnách a především pro zodpovězení dotazů či pomoci s vyplněním daňového přiznání byla Finančním úřadem pro Olomoucký kraj pro poplatníky daně z nemovitých věcí zřízena Infolinka k dani z nemovitých věcí, která bude v provozu od 2. 1. do 31. 1. 2024 na telefonním čísle 585 541 115 každý pracovní den, PO – ČT 8-17 hodin, PÁ 8-14 hodin.  

Předem děkujeme za předání informace občanům Vámi řízené obce či města prostřednictvím vašich informačních kanálů a věříme, že občané tuto službu ocení.

Děkujeme za spolupráci a přejeme šťastný nový rok

S pozdravem

Mgr. Pavlína Králová

odborný rada, tisková mluvčí

Oddělení sekretariátu a provozního zabezpečení

Finanční úřad pro Olomoucký kraj

Lazecká 545/22, Olomouc, PSČ 779 00

www.financnisprava.cz