image
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > ZMĚNY autobusové dopravy v Penčicích 29.04.-03.06.

ZMĚNY autobusové dopravy v Penčicích 29.04.-03.06.Informujeme občany o změnách v umístění zastávek v Penčicích z důvodu stavby kanalizace.

Od pondělí 29. dubna všechny spoje linky 510 na trase Přerov - Penčice-Tršice zabočí ve směru od Čekyně k jezdeckému areálu. Městské spoje MHD č. 23 a 30., které se v Penčičkách pouze otáčejí, budou mít zastávku kvůli otáčení autobusu na okraji jezdeckého areálu, kde se budou vozy vytáčet.

Všechny ostatní spoje budou zastavovat na nově vybudované náhradní zastávce až za jezdeckým areálem na okraji ulice Dražka (před obcí Penčice).

Autobusy budou poté pokračovat na Nelešovice-Čelechovice-Lipňany-Tršice..a stejnou cestou zpět. Na nově vybudované náhradní zastávce bude i nástupní místo směr Přerov.

Trasy spojů linky 513 (tzv. divadelní autobusy přes Nelešovice, Čelechovice, Kokory a Žeravice) zůstávají beze změn. Pojedou od Lipňan, v Penčicích zastaví na náhradní zastávce v Lipňanské ulici, odbočí z Tršické ulice na náves, kde je stálá zastávka a poté pojedou směr Nelešovice.